zde se nacházíte:
Úvod > Články > Bezpečného zálohování zaručí ochranu proti ransomware

Články

31.08.2021

Bezpečného zálohování zaručí ochranu proti ransomware

Řešení bezpečného zálohování dat (BaaS – Backup as a Service) nabízí zákazníkům z komerčního i veřejného sektoru službu bezpečného ukládání a archivace podnikových dat v neměnné podobě tzv. immutable storage, kdy je pro ochranu dat použita technologie objektového úložiště dat s funkcionalitou S3 object lock (objektový/souborový zámek) a off-line pásková úložiště typu LTO. Tato kombinace včetně specializace našich odborníků ochrání zákazníka před zašifrováním datových záloh, eliminuje hrozbu úmyslného či neumyslného smazání dat zaměstnancem a v neposlední řadě ochrání podniková data proti živelné katastrofě jako je požár nebo povodeň. Datová úložiště typu „immutable“ aktuálně splňují všechna doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB) jako bezpečná úložiště proti hrozbám malware a ransomware.

Služba BaaS nabízí firmám a institucím na českém, slovenském trhu spolehlivou a v budoucnu nutnou alternativu k nadnárodním produktům typu zálohovacího hybridního cloudu (např: AWS Glacier, Azure Blob, Google Cloud).

Služba BaaS klade důraz na technickou podporu v lokálním jazyce a režimu 24x7, uložení dat v rámci ČR, asistovaná obnova dat po havárii, zákazník má k dispozici certifikovaný lokální tým specialistů v oblasti zálohování dat (20 let praxe), forenzní tým specialistů dedikovaných pro analýzu napadených datových svazků a možnost následné eliminace škodlivého kódu při obnově dat. Unikátnost nabízené technologie BaaS spočívá v podpoře většiny zálohovacích a  archivačních software na trhu (tzv. full agnostic řešení). Mezi podporované produkty, které je možné integrovat se službou BaaS patří řešení – IBM, Commvault, Veeam, Veritas, arcserve, Dell, HPE a veškeré MAM systémy (Media Asset Management) podporující protokol S3 API.

BaaS (Backup as a Service) poskytuje komplexní službu bezpečného zálohovacího a archivačního úložiště s důrazem na ochranu uložených dat proti hrozbám kybernetického útoku. Ověřená technologie = robustní platforma BaaS (Backup as a Service) je hostována v certifikovaných datových centrem Tier-III na území ČR, součástí služby je asistovaná obnova dat při havárii nebo napadení lokální infrastruktury. V případě zájmu o vyzkoušení služby nabízíme 1TB zdarma po dobu 3 měsíců.


Neváhejte nás kontaktovat: backup@agoraplus.cz ; www.zalohadocloudu.cz ; www.agoraplus.cz